تیم ملی

ورزش در ابعاد انسانی و اجتماعی، سودمندی‌های بی‌مانندی دارد. مایه انسجام ملی و پایه تقویت هویت جمعی است. به واسطه روح و روحیه‌ای که می‌گستراند، پیام‌آور شادی، پرهیز از خشونت، همکاری و همبستگی است و در یک کلام، ورزش سفیر صلح است. و هم از این رو، هاکوپیان نه به عنوان ابزاری برای پیشبرد فعالیت‌هایش بلکه به عنوان عامل مقوم هویت ایرانی در آن حضور چشمگیر و بلندمدت دارد.

حضور هاکوپیان در ورزش، حضور نوظهوری نیست و به حدود پنجاه سال پیش برمی‌گردد یعنی زمان برگزاری بازیهای آسیایی 1974 تهران که بخشی از لباس‌های این رویداد توسط شرکت هاکوپیان طراحی و تولید گردید.

واقعیت آن است که طی سال‌های گذشته همواره موضوع لباس رسمی کاروان ورزش ایران در رویدادهای بین‌المللی، موضوع جدی حاشیه ورزش کشور محسوب شده است. هم از این رو شرکت هاکوپیان تصمیم گرفت ضمن عقد تفاهم‌نامه همکاری با فدراسیون فوتبال ایران، از تیم‌های ملی فوتبال کشور در همه رده‌های سنی مردان و زنان برای حضور در صحنه‌های بین‌المللی حمایت کند.

جام جهانی فوتبال - روسیه 2018

هاکوپیان ضمن طراحی و اجرای لباس تیم ملی فوتبال بزرگسالان ایران برای جام جهانی 2018 روسیه طی مراسم باشکوهی از لباس رسمی تیم ملی در حضور سفرای کشورهای هم‌گروه با ایران و سفیر کشور میزبان، همچنین اهالی فرهنگ و هنر کشور و البته مدیریت فدراسیون فوتبال، اعضای کادر فنی تیم ملی و برخی بازیکنان اسبق تیم‌های ملی ایران رونمایی کرد.

لباس رسمی تیم ملی فوتبال ایران برای جام جهانی 2018 روسیه پس از رونمایی، با تحسین داخلی و خارجی گسترده‌ای مواجه شد. چنانچه هنگام ورود کاروان تیم ملی ایران به مسکو، یکی از مهم‌ترین اخبار رسانه‌های ایران و جهان شد.

این لباس به شکل سفارشی‌دوزی و با استفاده از پارچه‌ای با الیاف طبیعی به شکل کاملا شخصی‌سازی شده برای هر یک از بازیکنان و اعضای کادر فنی در دو استایل طراحی و اجرا گردید.

جام ملتهای آسیا – امارات 2019

همه تیم‌های ملی در دل و جان ایرانیان جای دارند اما همیشه فوتبال، داستان دیگری دارد. تیم ملی فوتبال ایران این بار راهی جام ملت‌های آسیا شد تا برای اعتلای نام ایران، رقابت کند؛ جایگاهی که شایستگی آن را دارد و البته سال‌هاست که به انتظارش نشسته است. هاکوپیان برای تحقق شعار همه برای تیم ملی، با حمایت از فوتبال ملی ایران، با طراحی و اجرای لباس رسمی تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات جامملتهای آسیا، این شعار را به عمل رساند و کاروان تیم ملی ایران را آراسته و بدرقه کرد.

لباس رسمی تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ امارات، مجموعه کاملی است از کت سرمه‌ای، شلوار تک فلانل خاکستری، پیراهن سفید، کفش و کمربند قهوه ای و پوشِتی به رنگ پرچم ایران.

طراح ارشد هاکوپیان، بر اساس ویژگی‌های این جام، فصل برگزاری آن، موقعیت تیم ملی ایران و البته فلسفه طراحی هاکوپیان، طرح اصیل دیگری را رقم زده است؛ ترکیبی از نوآوری مقیّد به اصالت که با روح ایران‌دوستی درهم آمیخته است تا بتواند پیشاپیش، دل و جان ملی پوشان را برای پیشروی در مسیر قهرمانی، به شوق آورد و شکوه همیشگی ایران را، دوباره یادآور شود.

حمایت از تیم‌های ملی فوتبال، محدود به تیم ملی بزرگسالان آقایان نشد و برای تیم ملی فوتبال و فوتسال در رده‌های نوجوانان، جوانان و امیدهای بانوان و آقایان و تیم‌ملی فوتبال ساحلی با طراحی و اجرای لباس رسمی برای اعزام هر چه آراسته‌تر و شایسته نام ایران و ایرانی اقدام شد، تا این نمایندگان و آینده‌سازان کشور با روحیه‌ای مضاعف همراه با تقویت غرور ملی پا به عرصه مسابقات بین‌المللی گذارند، کاری که بی‌سابقه بوده و پیش از این انجام نشده بود.

تیم ملی فوتبال نوجوانان بانوان

تیم ملی فوتبال جوانان آقایان

تیم ملی فوتبال ساحلی آقایان

تیم ملی فوتبال نوجوانان آقایان

تیم ملی فوتبال امید آقایان