زیبایی در ذات آدمی نهادینه است و هنر، آتشفشان این گداخت درونی است. هنر، زمان و مکان نمی‌شناسد و جاودان و بیکران می‌ماند. از آنجایی که هاکوپیان با زیبایی و خلق آن همواره رابطه‌ای پررنگ و معنادار دارد، هنر فاخر را می‌ستاید و از آن حمایت می‌کند.

تئاتر موزیکال بینوایان

بینوایان ویکتور هوگو، هرگز کهنه نخواهد شد و هرگز اهمیت آن تقلیل نخواهد یافت. این بخشی از نوشته حسینقلی مستعان، نخستین مترجم رمان بینوایان برای مقدمه این کتاب است.

جدای از محتوای تئاتر موزیکال بینوایان که از شاهکارهای ادبیات کلاسیک جهان به شمار می‌رود. فرم و شیوه اجرا، سالن محل اجرا، بیش از صد و بیست هزار مخاطب نمایش و البته گروه عظیم و حرفه‌ای بازیگران و و نوازندگان، تجربه‌ای تازه در تئاتر کشور به حساب می‌آید.

حضور بازیگرانی چون پارسا پیروزفر، نوید محمدزاده، پریناز ایزدیار، سحر دولتشاهی، هوتن شکیبا، اشکان خطیبی از یک سو و همراهی ارکستر بزرگی به رهبری بردیا کیارس از سوی دیگر، بر منحصر به فرد بودن این نمایش افزود.

از آنجایی که دانش، دانشگاه و دانشجو در سنت هاکوپیان همواره مورد توجه و تقدیر بوده و هست با حمایت از تئاتر موزیکال بینوایان فرصتی فراهم آمد تا هاکوپیان، دانشجویان را به تماشای تئاتر موزیکال بینوایان دعوت نماید. تئاتر موزیکال بینوایان برای شصت اجرا در هتل اسپیناس پالاس برنامه ریزی شده بود و هاکوپیان امکان میزبانی دانشجویان را در اجراهای 24 و 25 آذر و 1 دی ماه فراهم آورد که با استقبال گسترده دانشجویان سراسر کشور مواجه گردید.

تئاتر موزیکال اشک‌ها و لبخندها

نمایش موزیکال اشک‌ها و لبخندها فرصتی بود تا علاقه‌مندان هنر تئاتر برای ساعاتی فارغ از دغدغه‌های روزمره از هارمونی موسیقی و اجرا لذت ببرند. هاکوپیان به عنوان حامی این نمایش، شبی از این اجرا را به میهمانان و همراهان پزشک خود اختصاص داد و میزبان فرهیختگان جامعه محترم پزشکی بود. این نمایش بر اساس قطعه موسیقایی «اشک‌ها و لبخندها» اثر ریچارد راجرز ساخته شده و به عنوان یکی از اثرگذارترین قطعات موسیقی شناخته می‌شود. موسیقی کم‌نظیر و اجرای هنرمندانه این اثر خاطره‌انگیز باعث شد تا هاکوپیان به حمایت از هنرهای فاخر تئاتر و موسیقی، در راستای مسئولیت اجتماعی و فرهنگی خود، حامی این اثر نمایشی باشد.