شب‌های پزشک

در تقویم ایرانی، نخستین روز شهریور، روز پزشک است. تبریک سال‌روزها، همیشه نخستین و شاید کم‌ترین کاری باشد که می‌توان انجام داد اما، ما در هاکوپیان به سنت رایج شادباش گفتن‌ها، بسنده نکردیم و یک ماه برنامه را در قالب هفت رویداد تدارک دیدیم تا به عنوان نهادی نقش‌آفرین در توسعه ایران، سپاسگزار کوشش‌های همیشگی و بی دریغ پزشکانی باشیم که عمری را برای تحصیل و طبابت صرف کرده و می‌کنند. کوشیدیم فرصتی فراهم آوریم تا اندک فراغتی برای پرکاری پیوسته این سرمایه‌های ارزشمند ایران پدید آید. ما از شعر و موسیقی مدد گرفتیم و ترکیب متنوعی از رویدادهای نوآورانه را بهانه تلطیف سبک زندگی پر تب و تاب پزشکان قرار دادیم و امید داریم شب‌های پزشکِ هاکوپیان، روزهای بهتری را برای پزشکان ایران‌یار و مردم‌دوست، فراهم آورده باشد.

شبهای جَز

فرهنگسرای نیاوران / تهران

6-9 مرداد 1397

هاکوپیان، ارزش‌آفرینی‌های موسیقی جَز برای کیفیت‌بخشی به زندگی را می‌شناسد و هم از این‌رو، حامی رویدادی است که به نقش‌آفرینی‌های هاکوپیان در موسیقی کشور بُعد تازه‌ای می‌بخشد. هاکوپیان معتقد است که موسیقی فاخر، ژانر خاصی ندارد و ذائقه موسیقیایی و سبک زندگی پزشکان نیز، تابع پیش‌تعریف‌های کلاسیک نیست.شب‌های جَز، فرصت تجربه فستیوال یگانه‌ای را برای پزشکان جَزدوست فراهم کرد و ما شادمان، بی‌قراری‌های شب‌های جَز را کنار پزشکان تجربه کردیم.

شب تهران

موسسه فرهنگی اکو / تهران

14 مرداد 1397

تهران باید قلب تپنده ایران باشد اما دیرزمانی است که نفس‌هایش از ازدحام آهن و سرب، تهدید می‌شود. هم از این رو بیماری‌های گسترده‌ای گریبان شهروندان این کلانشهر را گرفته است. هاکوپیان سپاس‌گزار پزشکانی است که پیش از آن که دیر شود به دست فَنان خود هارمونی ذهن‌ها و جسم‌ها را باز تنظیم می‌کنند تا کماکان ضرب‌آهنگ زندگی به زیبایی شنیده شود. شب پزشک تهران، شب شعر و پزشکی و موسیقی بود. ترکیب بدیع و بی‌تکراری از ارزشمندی زندگی برای کنارهم بودن، و البته لذت بردن از معجزه نُت‌ها.

شب شیراز

آب‌انبار وکیل / شیراز

16 مرداد 1397

شیراز شهر بی‌تکرار شعر وشعور است، شهری که دانش پزشکی همیشه در آن سرآمد و سرزنده، بوده و هست. هم از این رو شب پزشک شیراز، ترکیب کمیاب شعر، دانش پزشکی و بداهه‌نوازی‌های پیانو است با کلامی که منطق پرواز را می‌فهمد.هاکوپیان، شورِ شبِ پزشک شیراز را با پزشکان هنردوست به تجربه می‌گذارد.

شب اصفهان

هتل عباسی / اصفهان

18 مرداد 1397

میدان نقش جهان اصفهان، یادآور امکان هم‌زیستی طبایع متضاد است. جایی که مسجد و مدرسه و موسیقی و کسب و کار در کنار هم، با زندگی روزمره مردم پیوند می‌خورد. و همین پدیده، بن‌مایه نصف جهان بودن اصفهان می‌شود. هاکوپیان، دو روز کنگره علمی در مرکز تحقیقات قلب و عروق اصفهان را با هم‌نشینی پزشکان در هتل رازآلود عباسی، به صرف پیانو نوازی و شعرخوانی پیوند زده است و شب پزشک اصفهان را با تلفیق موسیقی و معماری و پزشکی، با پزشکان هنردوست به تجربه می‌نشیند.

شب‌های ارکستر ملی ایران

تالار وحدت / تهران

29-30 مرداد

هاکوپیان تنها حامی ارکستر ملی ایران است و در شب‌های ارکستر ملی ایران، پزشکان ایران‌دوست را به هزاره‌های فرهنگ ملی دعوت می‌کند و میزبان‌شان می‌شود در شبی رویایی که گفتگوی سازهای ملی با سازهای موسیقی ارکسترال، جلوه جذابی از تلفیق فرهنگ‌ها و تمدن‌ها پدید می‌آورد.ایران بی‌تردید، خوشایندترین واژه‌ها در ذهن و بر زبان ایرانی‌هاست و ارکستر ملی ایران بی‌شک، شاهدی برای شکوه و شکوفایی موسیقی ارکسترال ایرانی، هاکوپیان شادمانه‌های این شب را پیشکش پزشکان ایران‌یار می‌کند.

شب‌های ارکستر سمفونیک تهران

تالار وحدت / تهران

30-31 مرداد

هاکوپیان به عنوان تنها حامی ارکستر سمفونیک تهران کوشیده است فرصت جلوه‌گری بیشتری برای قدیمی‌ترین ارکستر سمفونیک ایران فراهم آورد و البته در رویداد شب‌های ارکستر سمفونیک تهران، این فرح‌بخشی را با پزشکان فرهنگ‌دوست شادمانه تجربه می‌کند.پرفورمنس‌های ارکستر سمفونیک تهران، فرصت فریدی برای کیفیت‌بخشی بیش از پیش به زندگی مخاطبانش فراهم می‌آورد. هارمونی موسیقی و معماری ترکیب دوست داشتنی ذهن‌ها و دست‌ها و البته دلبری سازها از گوش‌ها، شب‌های فرخنده‌ای برای پایان‌بخشی به روزهای کاری پر تراکم پزشکان است.

شب مشاهیر پزشکی

هتل اسپیناس پالاس تهران

6 شهریور 1397

جامعه پزشکی همیشه و هنوز، مدیون مهر استادان پیشگامی است که جان و جهان خویش را وقف توسعه دانش و فناوری پزشکی کرده و می‌کنند. هاکوپیان شبی را به پاسداشت مشاهیر پزشکی ایران اختصاص داده است تا یادآور نقش‌آفرینی بزرگ‌زنان و مردان پزشکی باشد که با وجود همه فرازها و فرودها، در میانه ایستاده‌اند و بیکران مانده‌اند.شب مشاهیر پزشکی، آخرین شب از شب‌های پزشک هاکوپیان در سال 1397 و آغازی برای پویشی بیش از پیش در پاسداشت سرمایه های ازرشمند پزشکی ایران است.