اکسسوری¬های آقایان

همگی به‌خوبی می¬دانیم که انتخاب صحیح اکسسوری می¬تواند در داشتن یک ظاهر مناسب چه تأثیر به سزایی دارد.

آگاه هستیم که اکسسوری‌ها کامل‌کننده ست لباس هستند و نشان می¬دهند که شما برای بهتر به نظر آمدن ست لباستان زمان گذاشته¬اید و اولین لباسی که به چشمتان خورده است را به تن نکرده¬اید.

همچنین می¬دانیم که چنانچه اکسسوری اشتباهی را انتخاب نماییم، به‌راحتی ظاهرمان را نامناسب جلوه می‌دهد.
بسیاری از آقایان استفاده از اکسسوری یا جواهرات را نمی¬پسندند.

اگر شما نیز یکی از این آقایان هستید، ولیکن تمایل دارید که استفاده از اکسسوری را امتحان کنید ( که بهتر است این کار را انجام دهید)؛ ما در اینجا به کمک شما خواهیم آمد.
ما در اینجا به شما کمک خواهیم کرد تا بهترین اکسسوری آقایان در سال 2021 را انتخاب نمایید و به شما نکاتی را در خصوص نحوه استفاده از آن‌ها ارائه خواهد داد.

1. دستبند

چنانچه قبلاً از دستبند استفاده نمی¬کردید، زمان آن رسیده است که از هم‌اکنون این کار را شروع نمایید. دستبند آقایان جزء اکسسوری‌ها برتر آقایان برای مدت‌زمان طولانی بوده¬اند و در سال 2021 نیز همچنان محبوب¬ترین خواهند بود.

سبک لباس پوشیدن شما بر انتخاب نوع دستبندهایی که بیشتر به شما می¬آیند تأثیر دارد. چه اهل پوشیدن لباس¬های کلاسیک یا چه اهل پوشیدن لباس¬های غیررسمی باشید و چه سبکی مابین داشته باشید، همواره دستبند مناسبی وجود دارد تا کاملاً متناسب با سبک لباس پوشیدن شما باشد.

به یاد داشته باشید که دستبند در استایل شما حضوری نامحسوس دارد و مهم‌ترین قسمت ست لباس شما نیست؛ هرچند که قطعاً به‌عنوان قسمت متمایز تیپ شما است.
اگر هرروز کت‌وشلوار و کراوات می¬پوشید، دستبندی فلزی و شیک مانند زنجیر نقره یا دستبند مهره¬دار با جزئیات فلزی انتخابی عالی خواهد بود.

اگر در کمدتان بیشتر لباس¬های راحت و غیررسمی وجود دارد، بهتر است تا از دستبندهای غیررسمی‌تر مثل دستنبد توری‌بافی شده ، دستبند چرمی لنگر دار مد روز یا دستنبد مهره‌دار به رنگ دلخواهتان استفاده نمایید.

 

 نکته: بنا بر سبک دستبند، می¬توانید از یک یا چندین دستبند برای بالا بردن تأثیر استفاده نمایید.

قانون این نکته این است که می¬توانید از چندین دستبند طنابی باریک و دستنبد مهره‌دار بر روی یک مچ استفاده نمایید، اما بیشتر از یک دستبند فلزی بزرگ بر روی یک مچ استفاده نکنید.

همچنین، بر روی هر دو مچتان دستنبد نبندید؛ ترجیحاً یک مچ را خالی نگاه‌دارید.

2. زنجیر

زنجیر مردان هرسال محبوب‌تر می‌شود. گردنبند زنجیری اکسسوری ساده¬ای است، بااین‌حال در انواع سبک¬ها و سایزها در دسترس است.

اگر دنبال زنجیر ساده¬ای هستید، می¬توانید نوع کوتاه و باریک آن را بخرید؛ و یا نوع پهن¬تر و بلندتر آن را برای داشتن زنجیری با ابعاد بزرگ‌تر انتخاب نمایید.

چه جدیداً از زنجیر استفاده می¬نمایید و یا زمان طولانی است که زنجیر می¬اندازید، به شما زنجیرهای بادوام همیشه مد استنلس استیل را توصیه می¬نماییم.

استنلس استیل زنگ نمی¬زند، نمی¬پوسد و باگذشت زمان رنگش را از دست نمی-دهد.

مهم‌تر از همه اینکه، برخلاف طلا و نقره به نگهداری نیاز ندارد. به همین علت به نظر ما استنلس استیل بهترین جنس ممکن برای گردنبند زنجیری بادوام طولانی است.

از مهم‌ترین سبک¬های کلاسیک زنجیر می¬توان به زنجیر کرب (متشکل از پیوندهای مربع یا مورب که دارای سطحی صاف، ضخیم و سنگین هستند)، زنجیر فیگارو (متشکل از 3 پیوند دایره¬ای شکل و سپس 1 پیوند بیضی‌شکل طولانی)، زنجیر رولو (متشکل از پیوندهای به‌هم‌پیوسته بیضی‌شکل متناوب )، زنجیر جعبه‌ای یا ونیزی (متشکل از پیوندهای مربع شکل به‌هم‌پیوسته که مانند یک جعبه به نظر می‌رسند)، زنجیر گندمی (متشکل از 4 رشته از پیوندهای بیضی‌شکل پیچ‌خورده که باهم در یک‌رشته بافته‌شده‌اند)، زنجیر طنابی (از پیوندهای کوچک متعددی تشکیل‌شده است که به شکل طناب هستند) و زنجیر فرانکو (متشکل از 2 تا 4 زنجیر کرب که به شکل v درهم‌تنیده شده¬اند) اشاره کرد.

زنجیری را انتخاب نمایید که سبک لباس پوشیدن شخصی شمارا تکمیل کند و ¬می¬توانید سال¬ها از آن استفاده و لذت ببرید.

نکته: اگر تمایل به استفاده از زنجیرهای کلاسیک طلا و نقره ندارید، یک گردنبند زنجیری مشکی ممکن است باب میلتان باشد. مشکی جایگزین مدرن¬تری برای طلا و نقره است و رنگش به شما می¬آید.

 

3. ساعت

نکته مسلم این است که ساعت¬های مچی هرگز از مد نمی¬افتند.

ساعت شکلی از بیان خود است. سبک ساعتی که دور مچتان بسته¬اید، چیزهای زیادی را در مورد سبک زندگی¬تان به دیگران بیان می¬کند.

این نکته را در هنگام انتخاب ساعت در نظر داشته باشید. برخی از افراد تمایل دارند که تنها یک ساعت باکیفیت داشته باشند که بتوانند از آن در موقعیت-های مختلف استفاده نمایند. برخی دیگر ترجیح می¬دهند که تنوع و انتخاب¬های بیشتری داشته و چندین ساعت مختلف که بتوانند هرروز از یکی از آن‌ها استفاده نمایند، داشته باشند.

با نگاه به ترندهای امروز ساعت¬ (هر چیزی که در یک بازه‌ی زمانی خاص مد بشود و استقبال فراوانی از آن به وجود بیاید که این موضوع می‌تواند جهانی، منطقه‌ای و یا مربوط به بخش¬های خاصی از جهان یا حتی یک کشور باشد)، دو مدل ترند شده توجه ما را به خود جلب می¬کنند.

اولین‌ترند متداول¬تر، ساعت¬هایی هستند که طرح بسیار ساده¬ای دارند؛ ظاهر این ساعت¬ها معمولاً بسیار مینی¬مالیست و رنگشان خنثی است.

نکته مهمی که در مورد این نوع از ساعت¬ها وجود دارد این است که آن‌ها اغلب چندکاره هستند و می¬توان آن‌ها را چه با لباس غیررسمی و چه با کت‌وشلوار کلاسیک ست کرد.
ترند اصلی دیگری که در حال حاضر وجود دارد، ساعت اسکلتون با جزئیات دقیق است. (ساعتی است که از طریق یک پنجره شفاف نمایی از موتور ساعت را ارائه می‌دهد؛ ساعت¬های اسکلتون، با صفحه خود تمام‌کارهای پیچیده داخلی خود را به نمایش می‌گذارند.

 

این ساعت¬ها اغلب مکانیکی یا اتوماتیک هستند و نیازی به باطری ندارند.)
محبوبیت ساعت¬های اسکلتون احتمالاً طی سال 2021 افزایش پیدا خواهد کرد و استفاده از آن‌ها متداول¬تر خواهد گشت.

ساعت¬های اسکلتون اغلب ظاهر بسیار شیکی دارند. به همین علت احتمالاً شما تمایل نخواهید داشت که این ساعت را با شلوارک و تی‌شرت یقه¬دار مستعمل ست نمایید.

اگرچه این ساعت¬ها می¬توانند در ظاهر یک دست لباس اسمارت کژوال (لباسی که هم در موقعیت¬های رسمی و هم در موقعیت¬های غیررسمی می¬توان به تن کرد) و یا یک دست کت‌وشلوار تفاوت زیادی را ایجاد نمایند.

نکته: ساعت چیزی است که افراد به آن توجه می‌کنند. ما توصیه می¬کنیم که حداقل دو عدد ساعت داشته باشید؛ ساعتی غیررسمی برای استفاده روزانه و ساعتی رسمی جهت استفاده در مراسم و موقعیت¬های رسمی.

4. اکسسوری¬های کت‌وشلوار

داشتن ظاهری شیک و پوشیدن کت‌وشلوارهای مرتب و شیک در حال حاضر بسیار ترند شده¬ است. پوشیدن کت‌وشلوار به‌تنهایی کفایت نمی¬کند؛ شما باید کت‌وشلوار خود را به اکسسوری¬های مناسب مزین نموده تا ظاهر بهتری داشته باشید.

منظورمان از اکسسوری¬های کت‌وشلوار تمامی اکسسوری‌های است که برای تکمیل ظاهر کت‌وشلوار خود نیاز دارید. کراوات، پاپیون، دستمال جیب کت (پوشت)، دکمه‌سردست، سنجاق کراوات و سنجاق‌سینه چیزهایی هستند که آقایان شیک برای جلوه بیشتر کت‌وشلوارشان از آن‌ها استفاده می¬نمایند.

 

اکسسوری مردانه

 

 

چنانچه شما به‌تازگی شروع به استفاده از اکسسوری-های کت‌وشلوار نموده¬اید و به یک ست خوب جهت شروع نیاز دارید، برای خود جعبه مخصوص آقایان شیک را خریداری نمایید.

این ست شامل تمامی موارد ضروری همانند کراوات، دستمال جیب کت، سنجاق کراوات و دکمه‌سردست است. رنگ مشکی ساده همیشه مناسب است!

چنانچه با اکسسوری¬های کت‌وشلوار آشنا هستید و قبلاً از آن‌ها استفاده کرده¬اید، سعی کنید از رنگ¬ها و جنس¬های خارق¬العاده و غیرعادی جهت داشتن ظاهری شگفت¬انگیز استفاده نمایید. به‌عنوان‌مثال از کراوات و پاپیون بافتنی و یا از دستمال جیب کت رنگ روشن استفاده نمایید.

 

 

اکسسوری مردانه

 

 

 

 

حتی می¬توانید گره کراوات خاص و شیک همانند گره وینزر را امتحان کنید. (گره کراوات مثلثی شکل بزرگ و شل)

 

 

 

اکسسوری مردانه

 

 

 

نکته: زمانی که از اکسسوری¬های طرح¬دار استفاده می¬کنید، هرگز کراوات یا پاپیون خود را با دستمال جیب کتتان ست نکنید. رنگ¬ها می¬توانند باهم هماهنگ شوند، ولی طرح¬ها را نمی¬توان با یکدیگر هماهنگ کرد.

 

5. انگشتر

استفاده از انگشتر برای تمامی آقایان کار راحتی نیست.

بسیاری از آقایان معتقد هستند که تنها انگشتری که یک مرد باید استفاده نماید، حلقه ازدواجش است. خوشبختانه اخیراً تغییراتی در این زمینه ایجادشده است و آقایان انگشتر را نیز به‌عنوان یکی از اکسسوری¬های مد قبول کرده¬اند.

انگشتر آقایان در سال 2021 گرایش متداول¬تری خواهد بود. هم‌زمان با این موضوع که آقایان بیشتری از انگشتر استفاده خواهند کرد، آقایان بیشتری نیز شهامت دنباله¬روی از دسته اول را خواهند داشت.
این روزها انگشترهای مردانه متنوعی وجود دارند که انتخاب انگشتر مناسب را برای آقایان، بدون اینکه زنانه به نظر برسند، آسان کرده¬اند.

چه شما انگشترهای ظریف یا انگشترهای بزرگ دوست داشته باشید، برای تمامی استایل¬ها انتخاب¬های شیکی وجود دارند. به‌منظور جذاب‌تر کردن این انتخاب، می¬توانید دستبندی را که با آن هماهنگ است نیز خریداری نمایید.

نکته: هر چه از انگشتر کمتری استفاده شود، بهتر است. شما نمی¬توانید برای همه انگشتانتان، بدون اینکه بیش‌ازحد به نظر آیند، از انگشتر استفاده نمایید. از یک، دو یا سه انگشتر- نه بیشتر- هم‌زمان استفاده نمایید.

 

6. عینک آفتابی

استفاده از عینک¬های¬ آفتابی کاربردی و همواره مد روز بوده است.

در ابتدا برای حفاظت از چشم¬ها در مقابل اشعه‌ی مضر خورشید تولید شدند. امروزه، عینک¬های آفتابی همانند گذشته از چشم¬ها محافظت می¬نمایند.

هرچند که اغلب به‌منظور نشان دادن استایل ¬فرد استفاده ¬می¬شوند. برخی از افراد عینک¬های آفتابی متعددی دارند تا بتوانند عینک مناسب را با موقعیت، لباس¬ و خُلق¬شان هماهنگ نمایند.

صرف‌نظر از اینکه در چه سالی هستید، عینک آفتابی مناسب و همواره مد اکسسوری است که باید خریداری نمایید.

این به این معنی نیست که باید پول زیادی صرف نمایید، اما چنانچه مطمئن نیستید که چه مدل عینک آفتابی به شما خواهد آمد، قطعاً زمان لازم را جهت پیدا کردن عینک آفتابی که به شما می¬آید باید صرف کنید.
در ادامه می¬توانیم با عینک¬های آفتابی ضروری که باید در کمدتان داشته باشید، ادامه دهیم.

چه دوست داشته باشید که از عینک¬ آفتابی استفاده نمایید و چه دوست نداشته باشید، قطعاً باید یک جفت عینک آفتابی با رنگ خنثی، همانند عینک آفتابی ملوانی (با قاب فلزی سبک و شیشه نسبتاً بزرگ که معمولاً رنگی است) یا عینک آفتابی ویفرر (با قاب پلاستیکی و شیشه تیره) داشته باشید. چه یک روز غیررسمی باشد و چه میهمانی یا مراسم خاک‌سپاری باشد، این عینک¬ها به‌راحتی در هر جا می¬توانند استفاده شوند.

چنانچه تمامی اصول اولیه رعایت شوند، باید در رنگ¬ها و ظاهر تغییر ایجاد کنید و شاید با اضافه کردن شیشه رفلکتیو (منعکس¬کننده)، تیپ خود را بهتر نمایید.

نکته: اگر به دنبال یک جفت عینک گیرا و تأثیرگذار خوب هستید، از عینک شفاف بدون نمره استفاده نمایید. عینکی که اندازه¬اش مناسب فرم صورتتان باشد، می¬تواند شما را در هر موقعیتی مطابق مد روز نشان دهد.

لوازم ضروری خود را تمیز و مرتب نگاه‌دارید

نکته مهم آخر اینکه شما باید اطمینان حاصل کنید که تمامی اکسسوری¬های شما تمیز هستند و ظاهر مناسبی دارند. اینک که سال تغییر کرده است، بهترین فرصت است تا لوازم ضروری خود را چک کنید و ببینید که آیا نیاز به نو کردن دارند یا خیر.

آیا کیف¬هایی که استفاده می¬کنید ظاهر مناسبی دارند یا باید کیف¬های جدید خریداری نمایید؟ آیا کمربندهای کلاسیکی دارید که بتوان با شلوار جین و کت‌وشلوار استفاده کرد؟ و در آخر آیا کیف پولتان مرتب و تمیز است و پاسخگوی نیازهای شما است؟ ( به اندازه کافی برای کارت¬ها و پول نقد شما جا دارد؟) به‌تمامی اکسسوری‌های که روزانه و ماهانه از آن‌ها استفاده می¬کنید بیاندیشید و هر چیزی که کهنه یا خراب شده است را جایگزین نمایید.

 

 

اکسسوری مردانه