سه باور نادرست در مورد عطرها

عطرهایی که استفاده می‌کنیم به نوعی گویای شخصیت ما هستند. بسیاری از ما بر اساس رایحه‌ی عطر خود شناخته می‌شویم و آن‌ها جزء جدا ناشدنی زندگی ما شده‌اند. استفاده از عطرها به آن سادگی که به نظر می‌آید، نیست. رفتار عطرها با توجه به موقعیت‌شان متفاوت است؛ چیزی که شما صبح بر روی لباس و بدن خود اسپری می‌کنید، ممکن است بوی متفاوتی در بعد از ظهر داشته باشد. عوامل مختلفی در ماندگاری عطرها تاثیر گذار است، حتی محل نگهداری شیشه‌ عطرتان نیز می‌تواند در ماندگاری آن موثر باشد.

در این مطلب قصد داریم چند باور نادرست را در مورد عطرها مرور کنیم.

 

 

باور نادرست اول: تستر بیانگر همه چیز است.

بسیاری از ما هنگام خرید عطر، تستر آن‌ها را بو می‌کنیم و سپس رایحه‌ی دلخواه خود را انتخاب می‌کنیم. اما همیشه به همین سادگی نیست. محیطی که در آن از عطر استفاده می‌کنید، رطوبت و دمای هوا بر روی رایحه‌ی عطر موثر است. مثلاً عطری که در فروشگاه تست کرده‌اید ممکن است در خانه بوی متفاوتی داشته باشد. یکی دیگر از مشکلات تست کردن رایحه‌ها این است که بعد از استشمام چندین رایحه، مشام شما ممکن است قدرت تشخیص خود را از دست بدهد. برای اینکه بتوانید راحت‌تر رایحه‌‌ی مورد علاقه خود را انتخاب کنید، بعد از هر بار تست، مقداری قهوه را بو کنید تا سیستم بویایی شما به حالت عادی برگردد.

 

باور نادرست دوم: عطر را بعد از اسپری روی مچ، بمالید.

بسیاری از ما پس از اسپری عطر بر روی مچ دست‌هایمان، آن‌ها را به هم می‌مالیم. مشخص شده است که انجام این کار چندان مفید نیست، چراکه گرمای تولید شده از این مالش باعث کاهش ماندگاری عطر می‌شود. بهترین مکان برای اسپری عطر قسمت‌های نبض‌دار بدن مثل گلو و پشت گوش‌ها هستند. هیچ وقت شیشه عطر را تکان ندهید. این کار باعث ایجاد هوا در شیشه عطر می‌شود که ماندگاری رایحه آن را کاهش می‌دهد.

هیچ وقت شیشه عطر را تکان ندهید. اینکار باعث ایجاد هوا در شیشه عطر می‌شود که ماندگاری رایحه آن را کاهش می‌دهد.

باور نادرست سوم: عطر تا ابد باقی می‌ماند.

همانند مواد آرایشی، عطرها هم تاریخ انقضا دارند و احتمالاً عمر آن‌ها کوتاه‌‌تر از آن چیزی است که تصور می‌کنید. اگر شیشه‌های عطر قدیمی دارید، شاید بهتر باشد که کم کم آن‌ها را خالی کنید. دشمن عطرها سه چیز است: نور، گرما و رطوبت. هیچ وقت شیشه‌های عطر خود را در حمام نگهداری نکنید. سعی کنید عطرهای خود (مخصوصاُ عطرهای شیشه‌ای) را در محیط‌های تاریک نگهداری کنید.

تجربه‌ی شما از نگهداری عطرها چیست؟ به نظر شما چه عواملی ماندگاری عطر را بیشتر می‌کند؟

One thought on “سه باور نادرست در مورد عطرها

  • هاکوپیان میگوید:

   با سلام خدمت شما دوست عزیز
   قیمت ادوتویلت‌های مردانه هاکوپیان 195000 تومان و زنانه 180000 تومان است. همچنین شما می‌توانید با مراجعه به صفحه راهنما، بخش محصولات، محدوده قیمتی کلیه محصولات هاکوپیان را مشاهده نمائید.
   با تشکر

 1. عباس میگوید:

  سلام..قیمت جدید عطر هاکوپیان طلایی و نارنجی بفرمایید چنده و چطور خرید اینترنتی داشته باشیم..با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9  +  1  =