چگونه رنگ لباستان را با رنگ پوست صورت خود هماهنگ کنید؟

اولین نکته‌ای که شما باید درباره پیراهن رسمی خود به آن توجه ‌کنید، رنگ آن است. اگر در یک محیط شلوغ حضور داشته باشید، انتخاب رنگ مناسب برای پیراهنتان به شما کمک می‌کند که از بقیه متمایز شوید و جذاب‌تر به نظر بیایید.

تنها روش برای انجام این کار این است که به شناخت رنگ‌هایی که شما را تکمیل می‌کنند، تسلط پیدا کنید. ما به شما راهکارهایی پیشنهاد می‌کنیم تا بدانید چگونه لباس‌هایتان را برای تکمیل شدن تیپ موردنظرتان با هم ست کنید.

 

تأثیر رنگ پوست، مو و چشم

بیشتر آقایان بدون توجه به اینکه بدانند مد به سرعت در حال تغییر است، رنگ موردنظرشان را بر اساس آنچه که در گذشته می‌پوشیدند و یا اینکه چه رنگ‌هایی در دسترس هستند، انتخاب می‌کنند. امروزه نیز در بیشتر مراسم، دریایی از پیراهن‌های رسمی آبی و سفید ساده و یکدست را بیش از هر چیزی مشاهده می‌کنیم.

رنگ مو و چشم شما نکات کلیدی مهمی است که می‌توانید به هنگام انتخاب رنگ پیراهن و یا کت موردنظرتان از آن‌ها استفاده کنید.

دو مورد از فاکتورهای اصلی در انتخاب رنگ پیراهن رسمی، رنگ پوست و موی شماست. رنگ چشم یک فاکتور قابل چشم پوشی است. در مواردی که رنگ چشم به شدت با رنگ پوست و موی شما در تضاد است، راه حل استفاده از رنگ‌هایی است که مکمل رنگ پوست و موی شما نباشند.

رابطه‌ای بین این سه فاکتور وجود دارد که مشخص می‌کند شما در کدام گروه تضادی قرار می‌گیرید.

  • تضاد بالا بین رنگ پوست و مو
  • تضاد پایین بین رنگ پوست و مو
  • تضاد متوسط بین رنگ پوست و مو

در ادامه با هم به جزئیات این تضادها می‌پردازیم.

چگونه رنگ پوستمان را تشخیص دهیم؟

تضاد بالا بین رنگ مو و پوست
پوست سفید، موی سیاه

اگر شما جز این گروه از آقایان هستید که رنگ موی شما تضاد چشمگیری با رنگ پوستتان دارد، به عنوان مثال اگر موی شما سیاه و پوست صورتتان سفید است، برای اینکه خوب به نظر بیایید، باید کاری کنید تا این تفاوت رنگ را به وسیله لباستان بپوشانید.
کت سورمه‌ای تیره به همراه پیراهنی سفید و یا کتی زغالی به همراه پیراهن رسمی آبی یخی، دو ترکیبی است که آقایان با تضاد بالا را تکمیل می‌کند. پیراهن‌های تیره به همراه کت‌های روشن، همانند کت طوسی روشن به همراه پیراهن آبی فرانسوی گزینه‌‌ی خوبی است، اما اعتماد به نفس و آب و هوای گرمی می‌خواهد. مردان با تضاد بالا همیشه با کراوات‌های محکم که از پیراهن بیرون می‌آید تکمیل می‌شوند.

تضاد پایین بین رنگ مو و پوست
پوست روشن، موی روشن

اگر شما جز این دسته از آقایان هستید، ظاهراً ساکت و کم حرف هستید. مو و پوست روشن جز متدوال‌ترین نوع متغیرها است. اگر شما موهایی قرمز دارید و یا تاس یا کم مو هستید، در این دسته‌بندی قرار می‌گیرید. محکم و استوار بودن شما در نقطه مقابل مردان در تضاد بالا قرار می‌گیرد. بهتر است شما در جست و جوی ست کردن ظاهری یک رنگ باشید. چنانچه لباسی با تضاد بسیار زیاد بپوشید، به آسانی رنگ روشن پوست شما را مغلوب می‌کند. به یاد داشته باشید که لباس شما، به عنواب قاب عکسی است که تصویر شما را که همان صورت شماست بهبود می‌بخشد. به طور کلی شما به خوبی با پیراهن‌های آبی تیره، بژ یا قهوه‌ای و یا ترکیبی از کت‌های تیره می‌توانید آراسته شوید.
هنگام پوشیدن کت‌های طوسی یا قهوه‌ای روشن نیاز به استفاده از پیراهن‌هایی با رنگ روشن و بژ دارید. رنگ سفید نیز در اینجا جایز است، سعی کنید کت شما به اندازه کافی نیز روشن باشد تا از این یکنواختی جلوگیری کند. در انتخاب کراوات خود احتیاط کنید. اگر بخش پوششی گردن شما خیلی زیاد ایستاده باشد، توجهات را از سمت صورتتان به سمت سینه و شکم جلب می‌نماید.

تضاد متوسط بین رنگ مو و پوست
موی تیره، پوست برنزه

اگر شما در هیچ کدام از دو دسته بالا قرار نمی‌گیرید، پس بیشترین تناسب را با این گروه از افراد دارید. مردانی با پوست و موی تیره، در کنار مردانی با پوست و موی روشن و موی جوگندمی یا سفید، در گروه عادی‌تری قرار می‌گیرند.
به علت وجود حوزه وسیعی از رنگ و مو، راهنمایی کردن به این گروه کمی مشکل است. آنچه می‌خواهیم به شما بگوییم این است که رنگ مو و پوست آقایان دقیقاً حد وسطی ندارد. این گروه هم تقریباً به یکی از دو گروه دیگر تمایل دارند. اگر در یک محیطی شلوغ حضور داشته باشید، انتخاب رنگ مناسبی برای پیراهنتان به شما کمک می‌کند که از بقیه متمایز شوید و جذاب‌تر به نظر بیایید.
اگر شما جز مردانی با موی تیره و پوستی برنزه هستید، به تضاد بالا متمایل هستید، نه‌تنها می‌توانید از ترکیبات رنگی متفاوتی استفاده کنید، بلکه می‌توانید تک رنگ نیز بپوشید. تنها مزیت کوچکی که شما نسبت به دو گروه دیگر دارید این است که شما تنوع بیشتری در انتخاب لباس دارید. به عنوان مثال، شما به راحتی می‌توانید ترکیبی شامل کت تیره به همراه پیراهنی سفید بپوشید.

تضاد متوسط بین رنگ مو و پوست
موی قهوه‌ای روشن، پوست روشن

همچنین این ترکیب با انتخاب رنگ‌هایی با تضاد پایین از قبیل کت شتری رنگ به همراه پیراهنی سفید مشابه، عالی به نظر می‌آید. خوب است بدانید که اگر شما جنتلمنی با پوستی روشن و مویی قهوه‌ای روشن هستید، برتری‌هایی مشابه دارید. تضاد بالا گلچینی از انتخاب‌هایی است که برای شما بهتر از هر حالت دیگری مناسب است.

تضاد متوسط بین رنگ مو و پوست
موی جوگندمی، پوستی روشن‌تر

اگر شما یک جنتلمن با پوستی نسبتاً روشن و مویی جو گندمی هستید، انتخاب‌های لوکسی دارید. شما شباهت بیشتری به گروه تضاد پایین دارید و می‌توانید از قوانینی که برای این افراد وضع شده است به بهترین شکل استفاده کنید.

چنانچه شما می‌توانید به طرز موفقیت آمیزی یک لباس دارای تضاد بالا با رنگ پوست و موی خود بپوشید. مخصوصاً اینکه رنگ چشمان شما و یا خصوصیت دیگری بتواند ترکیب رنگی انتخابی را تکمیل کند. موی جو گندمی به همراه رنگ پوست مناسب سرمایه عظیمی برای شما می‌تواند باشد. اگر بخواهیم اضافه کنیم، مردانی با تضاد متوسط بین رنگ پوست و مو، به بهترین شکل می‌توانند از هر دو دنیا لذت ببرند. فقط احتیاط کنید که از این مسیر خیلی دور نشوید. در نتیجه صحیح است که بگوییم آنچه که می‌پوشیم به طرز مستقیمی ارتباط نزدیکی به رنگ مو و پوست شما دارد. با توجه به آنچه که گفته شد هیچ گاه از خصوصیات و ویژگی‌های منحصر به فردی که دارید خجالت زده نشوید زیرا که با اطمینان می‌توانیم بگوییم که ترکیب رنگی و ظاهری مناسبی برای شما وجود دارد که می‌تواند شما را به بهترین شکل تکمیل کند. تنها چیزی که به آن احتیاج دارید، قدرت تشخیص برای امتحان کردن کارهایی تازه و نو است. پس تا زمانی که این تضاد مناسب را نیافته‌اید، دست از تلاش برندارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3  +  2  =