چند توصیه مهم برای بهتر شدن استایل آقایان در زمان دورکاری

چند توصیه مهم برای بهتر شدن استایل آقایان در زمان دورکاری

اگر تابه‌حال دورکاری را تجربه نکرده‌اید، احتمالاً بی‌صبرانه منتظرید تا بدانید دورکاری چه مزایایی برای شما خواهد داشت. مهم‌ترین مزیت دورکاری می‌تواند داشتن کنترل بیشتر روی آنچه می‌پوشید باشد. اینکه مجبور نیستید به محل کار خود بروید بدین معنا است که از آزادی و راحتی بیشتری در انتخاب لباس خود برخوردارید. اما بااین‌وجود، پوشش شما بسیار مهم و تأثیرگذار است. چرا؟ در ابتدا باید بدانید پوشش شما بر وضعیت روانی و عملکردتان تأثیر می‌گذارد. لباس شما می‌تواند باعث شود که خلاق‌تر و متمرکزتر شوید، حتی اگر میز کار شما در آشپزخانه باشد. احتمالاً برای شما این مسئله مهم است که چگونه در جلسات آنلاین و ویدئویی ظاهر شوید و همه تلاش خود را برای نشان دادن ظاهری مناسب به کار می‌گیرید. هر شخص برای داشتن ظاهری حرفه‌ای و پیراسته نیاز دارد که در کمد خود تعدادی لباس باکیفیت و مناسب داشته باشد. ما در اینجا قصد داریم به نکاتی ضروری در رابطه با انتخاب نوع پوشش در دورکاری اشاره‌کنیم.

  • از پیراهن‌هایی سفارشی دوزی شده استفاده کنید

لباس‌های گشادتر ممکن است راحت‌تر به نظر برسد، اما می‌توانند سهواً این برداشت را برسانند که شما تازه از خواب بیدار شده‌اید. در عوض، با پیراهن، پلیور و پیراهن کش (پولو) می‌توانید ظاهری متناسب‌تر داشته باشید. برای آن‌که بدانید لباس شما دارای ظاهری متناسب است یا خیر می‌توانید از روش‌های زیر کمک بگیرید.

  • دو طرف کمر لباس خود را با نوک انگشت بگیرید
  • خط حلقه‌آستین کاملاً باید روی شانه‌ها قرار بگیرد
  • آستین‌ها نباید به بازوی شما فشار بیاورند
  • یکدست بپوشید

همیشه رنگ‌های یکدست احساس برازندگی و پیراستگی بیشتری القاء می‌نماید. همچنین رنگ‌های کلاسیک همانند سرمه‌ای، مشکی، سفید و قهوه‌ای، نسبت به رنگ‌های روشن و شاد رسمی‌تر به نظر می‌رسند.

  • ژاکت کش‌باف پشمی را جایگزین بلیزر کنید

بسته به محل کار خود ممکن است عادت داشته باشید که بلیزر، کت اسپرت، یا حتی یکدست کت‌وشلوار بپوشید؛ اما حالا که در خانه کار می‌کنید می‌توانید یک پلیور کش‌باف را انتخاب نمایید. این نوع لباس حس راحتی و نرمی بیشتری را القاء می‌کند، سبک‌وزن‌تر است و قابلیت تهویه بیشتری دارد. در زیر آن‌هم می‌توانید پیراهنی با یقه استاندارد یا یقه‌ی پهن بپوشید. برای احساس راحتی بیشتر، دکمه یا زیپ پلیور را بالا نکشید.

مزیت دورکاری این است که شما می‌توانید در لباس غیر‌رسمی همه امور رسمی خود را انجام دهید؛ اما اگر مدیر یا سرپرست هستید، ضرورت دارد در تماس‌های ویدئویی لباس رسمی‌تر بپوشید. می‌توانید تنها پیراهن رسمی به تن کرده و کت‌وشلوار نپوشید.

  • با شلوار جین از عرق کردن رهایی یابید.

شلوار جین یک انتخاب میانه است و برخلاف شلوارهایاگر تابه‌حال دورکاری را تجربه نکرده‌اید، احتمالاً بی‌صبرانه منتظرید تا بدانید دورکاری چه مزایایی برای شما خواهد داشت. مهم‌ترین مزیت دورکاری می‌تواند داشتن کنترل بیشتر روی آنچه می‌پوشید باشد. اینکه مجبور نیستید به محل کار خود بروید بدین معنا است که از آزادی و راحتی بیشتری در انتخاب لباس خود برخوردارید. و کرباس نه در اثر عرق کردن احساس خیسی و کثیفی می‌دهد و نه ظاهر بیش‌ازحد ساختارمند دارد. با پوشیدن جین تیره یا شلوار مشکی همیشه احساس راحتی نمایید.

  • با کفش اسپرت حس راحتی و آسودگی بیشتری داشته باشید

ممکن است وسوسه شوید با جوراب یا کفش ورزشی پشت میزتان بنشینید، اما پوشیدن کفش می‌تواند به مغز شما کمک کند از لم دادن روی صندلی به «حالت کار» تغییر وضعیت دهید. کفش‌های کانواس (کرباس یا پارچه پنبه‌ای) کاربردی‌ترین کفش‌های هستند که شما می‌توانید خریداری کرده و آن را با هر لباس دیگری مانند شلوار جین، شلوارک و لباس ورزشی ست کنید. برای داشتن ظاهری برازنده، کفش ورزشی چرم مصنوعی یا چرم تمیز و ساده را امتحان کنید.

 

مترجم: الهه یاراحمدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3  +  7  =